Şekerbank

 
Bir yerde Şeker Fabrikası varsa o yerde Şekerbank olur...

Alpullu'daki Şekerbank 1.12.1957 yılında açılmış. Babaeski şubesi 5.6.1958'de... Lüleburgaz için 11.10.1954 tarihi veriliyor... Lüleburgaz'dan üç yıl sonra Alpullu şubesi faaliyete geçmiş.

İlk yeri, yanlış hatırlamıyorsam Kantin kompleksinde Bölge Ziraat Şefliğinin bulunduğu üst köşede idi. Sonra kapatılmış.  O yer, bir iki sene kadar kasap dükkanı olarak hizmet vermiş...

Şekerbank günümüzde Kooperatif binalarının ilk sırasında ve alt katta. Genişçe bir yeri var... Ziraat Bankası kapatılınca rakipsiz kalmış durumda... Tabii, bankamatikleri saymazsak.
---
Şekerbank 12 Ekim 1953'te Eskişehir'de kooperatif bankası olarak kurulmuş. İlk Umum Müdürü, Baha Tekand… Şekerbank 1956'da Ankara'ya taşınmış... 1993'te sermayesindeki kamu hissesinin Pankobirlik ve Şekerbank personeli munzam sandıkları tarafından satın alınmasıyla birlikte özel banka statüsü kazanmış ve 1997'de hisselerini halka arz ederek kurumsallaşmış. Şekerbank genel müdürlüğü 2004 yılında İstanbul'a taşınmış (Şekerbank'ın 60 yılı). 2014 yılı itibariyle Türkiye çapında 312  şubesi varmış.
---
---
Şahin Tepesi Şark Hattı Şarki Trakya Şehir Planı Şeker Şeker Ambarı Şekerbank Şeker Bayramı Şeker Camii Şeker Çuvalı Şeker Davası Şeker Dedikodusu Şeker Deyişleri Şeker Fabrikası Şeker Fab. Osmanlı Şeker Fab. İdare Meclisi Şeker Fabrikaları Şeker Fabrikaları TAŞ Şeker Festivali Şeker Fiyatı Şeker Gelirleri Şeker Hırsızlığı Şeker İhtikarı Şeker İhtilafı Şeker İlanları Şeker İnhisarı Şeker İthalatı Şeker Kaçakçılığı Şeker Kamışı Şeker Kampı Şeker Kanunları Şeker Kıtlığı Şeker Köy Şeker Osmanlıda Şeker Poları Şeker Politikaları Şeker Profesörleri Şeker Reklamı Şeker Sanayii Şeker Sandığı Şeker Sevinci Şeker Sıkıntısı Şekerspor Şeker Şirketi Şeker Takası Şeker Tekeli Şekerden Tasarruf Şeker Üretimi Şeker Vergisi Şeker Tüketimii Şarka Göndeilen Şeker
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z