Düğüncülü 1962 doğumlu. Ortaokulu Alpullu’da okumuş. Uzun yıllar Alpullu’da yaşamış, 30 yıl esnaflıkla iştigal etmiş… 1988-2000 yılları arasında Alpullu Minibüsleri Kooperatif Başkanlığı görevinde bulunmuş, müteakiben 2013 yılına kadar Babaeski Şoförler ve Otomobilciler Derneği’nin Başkanlığını yapmış. 2014 yerel seçimlerde Alpullu Belediye Başkanı olmuş. Evli ve iki çocuk babası....

Gazete ve İnternet haberlerine göre 2018 yılında  "Şeker Fabrikasının satışına sessiz kaldığı için MHP’den istifa ettiğini" açıklamış.  Saim Kırcı'nın, beş ay “Bağımsız Belediye Başkanı” olarak görev yaptığı bu süre içinde İnternet'te İyi Parti'ye geçtiği şeklinde haberler çıkmış...  Ekim 2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldığı kesin olarak belli olmuş.

Saim Kırcı'nın belli başlı hizmetleri:

1. Yağışlı havalarda kaldırım kenarında biriken yağmur sularının Yeni Mahalle Cemal Gürsel Caddesinde oluşturduğu su birikintisinin rögar yapılarak ana kanala akışı sağlanması.

2. Malko, Tırnovo - Türkiye kontrol noktasındaki ana yolda kazaları azaltmak ve güvenliği arttırmak. Her iki Belediyede de çekiciliği arttırmak ve sınır bölgesinde görünümlerini turistik kentler haline getirme projesi.

3. Sınır bölgesinde bulunan belediyelerin sosyal hizmetlerinde bulunan kapasitelerinin arttırılması ve ab'nin sosyal politikasına uyulması. başlangıç :02.07.2011 bitiş :15.04.2013

4. Macarova ve alpulludaki alternatif turizm - beraber daha fazlasını yapabiliriz projesi,  14 Ağustos 2017

5. Bulgaristan Sungurlare belediyesi ve Türkiye Alpullu belediyesinin kültürel mirasının keşfedilmesi ve tanıtılması projesi,  14 Ağustos 2017

6. Topolovgrad ve Alpullu belediye sınırları içinde ve çevresinde doğal afetlerin yol açacağı sel baskınlarını önlemek için insanların yaşam kalitesinin arttırılması projesi,  04 Temmuz 2017

7. Şeker, kültür ve müzik festivalleri.

8. Başkanın ifadesiyle diğer hizmetler: "... Ulaşılmayan yerlere ulaştık, taş olmayan yerlere taş döşedik, kanalizasyon sorunu olan yerlerin kanalizasyonlarını değiştirdik. Velhasılıkelam parklarımızda yenilikler yaptık, WC'leri yeniledik, parkımızda rekreasyon çalışmaları yaptık. Şahıslarla, kamu kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimizi sıcak tuttuk. Ahmet KARATAŞ beyefendiden  hibe cenaze aracı aldık, Lüleburgaz Belediyesinden İtfaiye aracı aldık, yine Türkiye Petrollerinden daha donanımlı bir itfaiye aracı aldık ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nden su aracı aldık. Bunlar belediyemizden 1 lira vermeden bünyemize katmış olduğumuz araçlardır. Kanalizasyon, su, taş işini çalışanlarımızla yaptık. Geldiğimiz günden bu güne kadar imkanlarımızı bilerek bütçemizi bilerek az para ile çok iş yapmanın gayreti içerisinde olduk. Mezarlık Yolu, Şahin Tepesinin alt yolu, Gülbahçe Mahallesinin Demiryolu altı buralarda çalışanlarımızla 30.000 m2 taşa yakın taş döşeme yaptık. Yeni su kuyusu açtık ve açmış olduğumuz su kuyusu için de yeni bir jeneratör aldık. Elektrik kesintisi olduğu zaman sularımız akmayacağından problem yaşanmasını önledik. Süpürge aracı aldık; güzel, şirin beldemizin Alpullu'nun girişinden çıkışına kadar çarşı dahil olmak üzere süpürerek güzel şirin beldemizi temiz tuttuk. Tüm mahallelere oyun grubu fitness grubuyla donattık.. Bütün mahallelerimizde çocuk oyun grupları döşedik fitness grupları döşedik çocuklar oyun gruplarında oynarken anneleri de spor yaparak vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirmelerini amaçladık. Pancarköy deresi için proje hazırladık.  Alpullu’nun 2 tane asma köprüsü oldu. 15-20 gün içerisinde bu asma köprü güneş panelleri ve direkleri asılarak led ışıklar döşenecek. Geceleri pırıl pırıl olacak. Ayrıca 44 tane güneş enerjisiyle lambalar takılıp daha nezih şekilde yürüyüş yollarıyla beraber güneş enerjisinden istifade ederek enerji tüketiminin önüne geçmiş olduk. Kapalı düğün salonumuz yok. Onunla ilgili proje hazırladık. Projemizin ilk ayağı geçti. İnci ayağı da ayı sonunda kısmetse geçecek. Alpullu'muza Şükrü Simer Parkına Kapalı Düğün Salonu-Kültür Merkezi  kuracağız. Allah nasip kısmet ederse mart ayı sonuna kadar görevimiz bitene kadar bu düğün salonunu da kazandırmış olacağız. Ayrıca üç gün boyunca bizim güvenliğimizi sağlayan Jandarma Ekibine, güvenliğimizi sağlayan Jandarma Komutanımıza ve komutanlarımıza, askerlerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum.”

Ve diğer hizmetler... "Alpullu Gençlikspor'un futbol sahasının bakımını yaptık. Amatör spor müsabakalarının Alpullu şeker sahasında yapılması eski coşkuyu, canlılığı sağlayacak. Çamlığımız mesire alanı oldu. Otuz yedi tane kapalı kamelya ile on beş adet piknik masası koyduk. 22 oturma bankı, altmış beş çöp kovası, tenis kortu, dokuz çeşme, fitness grubu, çocuk oyun grupları, WC'ler yapıldı. Alpulllu'dan geçen dere ıslah projesi hazırladık. AB'ye sunduk. İki asma köprü ve yürüyüş yolları, oturma bankları, let ışıklar olacak. Kültür projesi hazırladık. 550 m2'lik kapalı mekan projemiz var. Çevre projesi içinde on üç tonluk çöp sıkıştırma kamyonu alınacak....(Selahattin Demiraco)"
---
http://gorunumgazetesi.com.tr/ sitesinden bir haber...

Alpullu Belediyesi 1500 kişiye iftar yemeği verdi
Babaeski’ye bağlı Alpullu Beldesi’nin Belediye Başkanı Saim Kırcı, Ramazan ayı dolayısıyla yaklaşık 1500 kişiye iftar yemeği verdi.
Kırklareli # 26 Temmuz 2014 Cumartesi 11:04
Metin Karakuş/Alpullu

Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı eşi Naciye Kırcı ve Belediye Meclis Üyeleri iftar yemeği öncesi gelen konukları Belediye Barış Parkı’nın girişinde karşıladılar.
Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada; “Ramazan ayı, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ay olarak da ayrı bir güzellik vermektedir. Bu duygularla, bir aylık misafirimiz olan Ramazan ayının aziz milletimizin birlik ve beraberliğinin kuvvetlenmesine, tüm insanlık için bereket, barış, huzur ve manevi kazançlara vesile olmasını temenni eder, tüm İslam âleminin ve halkımızın mübarek Ramazan ayını tebrik ederim'' dedi. Belediye Barış Parkında verilen iftar yemeğine, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Belediye Başkan Vekili Burhan Muti, Belediye Meclis Üyeleri, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Alpullu Sağlık Ocağı Tabibi Dr. Yaşar Akıncı, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Ayhan Aksakal, MHP Babaeski İlçe Başkanı Semih Meriç, İl Genel Meclis Üyeleri Sibel Çınar, Vedat Dal, Şahin Arslan, Av. Şükrü Karademir, Zeyteks Tekstil Fabrikası Personel ve İdari İşler Müdürü Ülkü Tırpancı, Serbest Muhasebeci Nusret Can, Petrol Ofis Benzin İstasyonu Sahibi Hasan Pazarcı, İş adamı Adnan Kalender, Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri, Babaeski’den Oda ve Dernek Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. İftar yemeğinin duasını Şeker Cami İmamı Bahattin Usta yaptı.


.
Saim Kırcı
 
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
alpullu belediye başkanı saim kırcı
A B C D E F G H ...I... K L M N O P R S Ş T U Y Z